We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Światu jest wszystko jedno

by wędrowcy~tułacze~zbiegi

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €7 EUR

     

1.
Światu, co wszystko mu jedno witaj nam jutrzenko utul nas w piżamach wypchaj nas nadzieją gdy światu jest wszystko jedno witaj nam mrozie i wichrze prawdę siej, a my ozime wiosną wyrwiemy serce światu, co wszystko mu jedno i niech nastanie twoja noc memu sercu długa i niech nastanie zima twego serca trupia
2.
Wędrzec 04:37
Wędrzec ktokolwiek z was zaśnie, wśród prochów, kamieni i zbudzi się o bladego słońca brzasku, niech zadrży, czując się panem dalekiego kraju, niech zadrży, kiedy pojmie ilu wędrców, tułaczy i zbiegów minęło go w czarnej dupie nocy... ślady na piasku.
3.
Brzuch ziemi 03:41
Brzuch ziemi łeb roztrzaskała gałąź zbłądzona z wierzby wyrwana burzy żądaniem tam gdzie o brzasku tańczyły promienie pod powiekami krew się rozlała patrzy się otchłań jak juchę swą zbieram w przestworza pluję zębów próchnami kurewskie życie kipi szalenie w trawie zalegnę, nic już nie zmienię! wtem się pode mną brzuch ziemi otwiera i wpadam w pustego globu otchłanie i już nie będę na powierzchni żywota wiódł pomiędzy karłami lecz w brzuchu ziemi, do końca wszechświata żył będę z olbrzymami.
4.
Kanonady ducha grzmot (I) kanonady ducha grzmot z nieba zrzucił słońce dzisiaj tylko trenujemy jutro rozstrzelamy was
5.
Przebijacz gór przebijacz gór na łące śpi i śni, że na drzewie to on powiesi w pętlę związany dla nas sznur.
6.
Pochłonięcie zniknęły drzewa, zniknął mój kraj diabeł mi zabrał mieszczański raj.
7.
Grzmot! grzmot! ducha grzmot (II) odzyskamy duszy pełnię głosu serca czysty ton kiedy za wyprute flaki na gałęziach, o poranku powiesimy was i z nieba nam spływa głosu serca czysty ton i w niebo się wzbija grzmot! grzmot! ducha grzmot nieba błękit zakrwawiony jucha gęsta leci z chmur naród w końcu poświęcony zmywa gówna cierpki smród i z nieba nam spływa głosu serca czysty ton i w niebo się wzbija grzmot! grzmot! ducha grzmot diabeł ! kocha ! nas !
8.
Niebo nie czernieje wodę do jezior wlewam węgiel pod ziemią układam słońce codziennie podpalam a otchłań się patrzy jak życie swe zżeram i niebo armatnimi kulami co noc dziurawię.

about

CD released by Devoted Art Propaganda / Malignant Voices / Tour de Garde
d-a-p.org
www.malignantvoices.com
t-d-g.net

released March 7, 2017

Limited LP released by Devoted Art Propaganda.
d-a-p.org

credits

released September 1, 2016

Sars: muzyka, teksty
Szturpak: perkusja
Ściera: trąbka
Stawrogin: piosenkarz, teksty
von Ritter: piosenkarz, teksty
Dominik Gac: narrator

Saturn 2015/2016
miks i mastering: Nihil/Studio Czyściec

Oko podobne jest do dziury. Przebudzony, podglądam przez nie wszystkie nocne baśnie. Łowię ich ucieczki, węszę smugi zostawione przez czmychające widma. Tropy znikają, a ja przeciągam się i drapię po jajach, śmierdzącym oddechem odganiając resztki snów. Myślę wtedy, że z okna też piękne rzeczy widać. Pod klatką pewnie i teraz – tak jak ostatniego wieczoru – stoi Świat, a na ścianie sąsiedniego bloku stoi, jak wół, Wszystko Jedno. I pochyla łeb. A oczy ma piękne, dziewczęce, niebiesko–zielone, jak kałuże po letnim deszczu. Ściana czernieje, a one nie. Jeszcze nie dziś.

license

all rights reserved

tags

about

wędrowcy~tułacze~zbiegi Katowice, Poland

contact / help

Contact wędrowcy~tułacze~zbiegi

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

wędrowcy~tułacze~zbiegi recommends:

If you like wędrowcy~tułacze~zbiegi, you may also like: