We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Marynistyka suchego l​ą​du

by wędrowcy~tułacze~zbiegi

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €7 EUR  or more

     

1.
Starganiec 05:09
Widzisz: szare chmury na niebie, pod nimi linie przesyłowe. Słyszysz bzyczenie zjonizowanego powietrza. Mały, zamknięty staw z łodzią, która nie ma gdzie płynąć. Muszą ją wyjąć z wody na drogę od pozoru i ograniczeń do możliwości. *** Spójrz na mnie, Bo inaczej nie istnieje.
2.
Reta 03:25
Widzisz: Dookoła stoją ludzie, patrzą na nich.Po co? Czują się dokładnie tak, jak ich widzą. *** Dusza za morzem I dusza w las Dusza w porywie I dusza w potrzebie Dusze stare znam Nie pytam kto strudzony Lecz kto gotowy do trwogi Wy groby My groby
3.
... 05:29
Widzisz: pusto. *** Świat ukryłeś przed nami Ukryłeś też siebie Ukryj więc i nas.
4.
Sucha góra 02:17
Widzisz: za nimi, obok, przed – ludzie, przyłączają wiarę. Przed nimi procesja, na czele dziady z chorągwiami. Lechickie runy, hafty:Boże! Coś Polskę przez tak liczne wieki…usuwa najgorsze plamy… hostia z Niemiec. Pod baldachimem baby niosą lament. Kościelny wiąże wąsy na stelażu głośnika. Świszczą liny cumownicze – to biczownicy. Rybacki kuter orze asfalt. Po bruździe idzie dziecko i sypie wapno. *** Czy ciało upadłe upodlić, czy upodlone rozkwiecić? bez decyzji dać wciągnąć się, i ku Śmierci przeć, spokojnie tocząc każdy dzień, każdą noc spędzać myślami, wędrując ku życiu.
5.
Czarnożyły 04:35
Widzisz: Star cucha czarnym dymem. Jeden ma na sobie kamizelkę z futra, a na wygolonych plecach napis: Gnojowica pustki świata spłynie do Bałtyku.Drugiemu na brzuchu dzieci z przedszkola namalowały plakatowymi farbami kulę ziemską.Chwyta ją, potrząsa, krzyczy: uratujemy was! Pomożemy wam! *** i nie w drogę i nie w czas wiosło w asfalt wschodzi zachód wsiadł do łodzi wiatru nie ma gwinty szklane odkręcone śruby i nie w drogę i nie w czas ta głowa w asfalt wchodzi do Bałtyku gówno spłynie pustka nam życie osłodzi
6.
Widzisz: nie? *** Z dłoni jakby grom w ziemię strzelił A to wysypały się moje kości Nic w miejscu ich upadku nie wyrosło. To nie początek światła. To nie blask naszej krwi. Nikt przy nas nie czuwa.
7.
Żelazo 03:44
Czujesz: to za szambo w głowie i brak pokory. *** Nie czekajcie dłużej.
8.
Nad Revekol 05:20
Czujesz: nie wszystko stracone. *** - którędy do snu ? - ... - pan tez tam idzie ? - ... - ja też nie chce - ... - podobno wieczność - .... - nie wiem - .... - to co ? budzimy się ?
9.
Myślisz: To już? To jest to? Czy oddech wstrzymali, czy w nich jeszcze oddycha? W proch się rozpadnie wszystko co istnieje? *** Cisza ! Tutaj tańczę sam ! Nie czekajcie dłużej.

about

12" LP / devoted art propaganda d-a-p.org
CD in 2020.

credits

released August 5, 2019

Sars: muzyka, teksty
theFall: perkusja
Ściera: trąbka
Kvass: wokal
Ryj: wokal
Szturpak: harmonijka, gitara
Dominik: teksty

license

all rights reserved

tags

about

wędrowcy~tułacze~zbiegi Katowice, Poland

contact / help

Contact wędrowcy~tułacze~zbiegi

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

wędrowcy~tułacze~zbiegi recommends:

If you like wędrowcy~tułacze~zbiegi, you may also like: