We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Korpus Czechos​ł​owacki

by wędrowcy~tułacze~zbiegi

supported by
Lizard666
Lizard666 thumbnail
Lizard666 Ale czad! 🇹🇩 Zajebste przedstawienie mało znanej historii! Nie włączaj tej muzy, bo jeśli to zrobisz to nie dasz rady wyłączyć! Wciąga~Trzepie~Zasysa.
P.S. WYDAJCIE TO NA CD 💿 KONIECZNIE!!! Jak inaczej sensownie komuś sprezentować tę wspaniałą przestrzeń? Vinyl dawno niedostępny. Favorite track: Dokąd ? Na wprost !.
bubak
bubak thumbnail
bubak Over time I enjoy listening to this album more and more. Since I am Czech, I would like to know, why the Czechoslovak Legion theme from a Polish band ;-)? Anyway, money well spent. Favorite track: Czerwone plaże Władywostoku.
Sasha Timovich
Sasha Timovich thumbnail
Sasha Timovich An engaging and weird listen - imagine taking Hail Spirit Noir's brand of psychedelic black rock and putting it in some weird fanfiction crossover featuring Lunatic Gods. The result is bleak, yet surprisingly good - there are far worse ways to spend twenty minutes. Favorite track: Dokąd ? Na wprost !.
more...
/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
    Purchasable with gift card

      €4 EUR  or more

     

1.
Trupie oczy 02:50
Trupie oczy rozwiał Korpus sunąc dmuchał wiatr Braci Czechów w dzielnych Czechów wgniatał strach Wagonikiem za kielichem Za matulą nóż Zatrzeszcz kośćmi dobry Czechu Pod jej żebrem włóż Pokażemy im stupajkom Gdzie sierotek cień Zbyt daleko, zbyt głęboko Gdzieś w przeręblu Puste wsie Ojca zamordowali źli Czesi, a matku żywcem w paździerzu spaliły Tam był świat, a tu jest grad Za koleją cuchem stali W stronę domu trupie oczy toczy wiatr
2.
Stoi na stacji lokomotywa; ciężka, ogromna; krew Rosjan z niej spływa. Stoi i sapie, gniecie komucha; żar z rozgrzanego jej brzucha bucha! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, a jeszcze palacz ruble w nią sypie. Ruszyła maszyna po szynach ospale. Wagony do niej podoczepiali, wielkie, pancerne, z żelaza i stali, i pełno gnoju w każdym wagonie, w jednym naboje, a w drugim konie, a w trzecim siedzą Czechosłowacy, siedzą i jedzą tłuste kiełbasy. A czwarty wagon pełen jest złota, a w piątym stoi sześć fortepianów, w szóstym armata, o! jaka wielka! Pod każdym kołem żelazna belka! W siódmym dębowe stoły i szafy, w ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy. W dziewiątym - same tuczone świnie, w dziesiątym - kufry, paki i skrzynie; a tych wagonów jest ze czterdzieści, sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści. Czeskosłowacka pomoc nadchodzi, Z ciężaru dobytku lud oswobodzi! Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, po trupach jeździ koło za kołem, i biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, i dudni, stuka, wzdycha, i pędzi. A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Na Władywostok! Po torze, przez most. Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las! Radziecką mentalność porzucić już czas! (tekst jest parafrazą wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa")
3.
Po carze Do domu Spierdalajmy Nad tajgą powiejmy Za węgiel sprzedajmy My tu tylko na chwilę, by ogień zaprószyć Czaszkę w lód wbić, nikomu nie służyć Więc przegramy z tym światem i żadna w tym siła. Jak śmierć niestraszna bez życia, Jak noc, co dnia nie stworzyła. Czarcia ostroga W las! W las nas gna czarcia ostroga! Ja nocą kłuty w nocy się chowam Wam sen, wam mąt, wam suchy kąt A tu rwą się słowa... W kotle się bawi młodzież niemłoda Sars, Maryj, Szturpak – jazda! Więc przegramy z tym światem i żadna w tym siła. Jak śmierć niestraszna bez życia, Jak noc, co dnia nie stworzyła. I znów... Wschód słońca po śniegu k nam bieży, a z kominów dym, i z wież szarych w łeb walą dzwony.
4.
Siedzimy na ławce przed jakimś kurwa domem uśmiechamy się tak pięknie mocno niedorozwinięci bo we wsi już od kilku pokoleń parzą się kuzyni z kuzynkami Wyliniały kocur z wróblem w pysku rozmazany pod obcasem My siedzimy wszyscy w gównianych dresach, w koronach z papieru i sreberka Zła nie trzeba wyśpiewywać Ono już jest Tam był świat, a tu jest grad Z gównem w gaciach dumnie stali Tuż za miedzą wielkie sprawy rozwiał wiatr

about

12" MLP / devoted art propaganda d-a-p.org

credits

released May 22, 2017

sars / stawrogin / szturpak

Tam był świat, a tu jest grad
za koleją cuchem stali
w stronę domu
trupie oczy toczy wiatr

license

all rights reserved

tags

about

wędrowcy~tułacze~zbiegi Katowice, Poland

contact / help

Contact wędrowcy~tułacze~zbiegi

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

wędrowcy~tułacze~zbiegi recommends:

If you like wędrowcy~tułacze~zbiegi, you may also like: